Jolana

2013
11.26
Jolana ve studiu ČRo Regina
Jolana Nováková ve studiu ČRo Regina

Jolana Nováková

4.10.1966 v Mladé Boleslavi

Vystudovala gymnázium a pedagogickou fakultu UK v Praze. Po mateřské dovolené (má jedenadvacetiletou dceru Dominiku) prošla konkurzem v regionální rozhlasové stanici, do které nastoupila. Následovala cesta do Prahy, do Českého rozhlasu, kde na Regině (předtím Regionu) působila jako moderátorka a autorka pořadů 9 let. Teď je redaktorkou publicistiky na stejné stanici.

Má za sebou sérii autorských hodinových pořadů Hudební abeceda, Víkendová siesta (povídání se známými osobnostmi o životě a práci), byla moderátorkou hudebního Mikrofóra, vyrobila seriál pořadů o vínu Červený a bílý I. a II. , o pivu Vyvalte sudy a o lihovinách Palírna (všechny tři získaly ocenění na mezinárodním festivalu gastronomických pořadů Znojemský hrozen) a o šumivých vínech a sektech Bublinky – z druhého jmenovaného seriálu vzešla kniha Pivo jako křen! Je autorkou a moderátorkou mnoha rozličných pořadů (viz regina.rozhlas.cz). Dokumenty vyrábí pro ČRo Dvojku.

Má ráda legraci, přírodu, sport, umění, dobré lidi a především svou rodinu. Také dobré jídlo, zajímavá piva a vína. Často se s ní setkáte v hledištích divadel a kin. Miluje výlety do okolí na kole i pěšky, jízdu na kolečkových bruslích a posezení v zahradních restauracích a kavárničkách (při nepřízni počasí v nezahradních). :)

No comments.